Styl prowansalski.
Dekoracje ślubne i nie tylko.

Styl prowansalski
  
Styl prowansalski jest  nazywany „francuskim Country”. To nie jest jedynie sposób urządzenia wnętrza, lecz unikalna możliwość przeniesienia się w atmosferę przytulności i bezpieczeństwa. Możliwość odczuć lekkość i bliskość przyrody, atmosferę spełnienia i harmonii.
Wybierają go ludzie  którzy zrezygnowali z powierzchniowego blichtru i marzą o tym aby przenieść romantyczną, sielską atmosferę do swoich wnętrz. Ludzie którzy kochają naturę i naturalne pejzaże, lecz nie gustują w naszych swojskich klimatach. Jest to styl inspirowany francuską wsią, z całym bagażem bezpośrednich skojarzeń. Pola lawendy, zapachy ziół, romantyczne zamki.....Specjalnie dla Ciebie, Starachowice, jeżeli tego zapragniesz, mogą się stać małą Prowansją. Wystarczy chcieć. Starachowice mają bogatą sieć hoteli i sal weselnych, gdzie można z powodzeniem wykonać dekoracje ślubne w stylu prowansalskim. Zapraszamy do naszej Kwiaciarni na bezpłatne konsultacje ślubne. Pomożemy dobrać salę oraz sposób udekorowania całej uroczystości.
Suknia  ślubna
  
Styl prowansalski ma swoje kanony. Suknia Panny młodej powinna mieć prosty krój, długość do ziemi lub za kolano, bez zbędnych upiększeń i drapowań. Świetnie się sprawdzą raczej suknie w odcieniach ciepłych a nie śnieżnobiałych. Biżuteria związana z tym stylem to perły i miedź. Raczej nie pasują tu błyszczące złote dodatki.
Dekoracje prowansalskie to przede wszystkim biel i fiolet, we wszystkich możliwych odcieniach. Jeśli nie zadowala cię taka paleta barw  dopełnij ją kolorami ziemi, spokojnymi szarościami , ecru,  odcieniami różu i błękitu. Zrezygnuj z mocnych, agresywnych kolorów. Kwiaciarnia Czerwone Korale Starachowice często dekoruje sale weselne w stylu prowansalskim.
Wiązanka ślubna i dekoracje
  
Dekoracje w stylu prowansalskim to przede wszystkim lawenda.
Lawenda oznacza zgodę małżeńską. Ponoć w domu, przy którym rośnie lawenda małżonkowie nigdy się nie kłócą. Może z tego powodu warto sięgnąć po lawendę w dniu swojego ślubu?
Z tego wynika, że powinna się znaleźć w wiązance, wianku, w dekoracji tortu czy dekoracji talerzy (razem z białą serwetką, przewiązaną lawendową wstążeczką). Jeśli marzysz o niepowtarzalnej wiązance ślubnej to zdecyduj się na połączenie lawendy z aromatycznymi ziołami. Jakimi? Wszystkimi, które znamy i lubimy w kuchni: bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek czy lubczyk. Oprócz tego, że dekoracje prowansalskie z ziół oszałamiająco pachną, to mają liście w przeróżnych odcieniach zieleni.
Zapachy
  
Pachnąca upojnie Prowansja narzuca styl upominków dla gości. Styl prowansalski to przede wszystkim zapach.
Miłym prezentem mogą być świeczki o zapachu lawendy, aromatyczne mydełka o fantazyjnych kształtach czy pyszne francuskie makaroniki, które swoim doskonałym smakiem przypomną gościom  tak ślub jak i wesele! Będą mile wspominać i pamiętać Starachowice.