Dekoracje ślubne w stylu prowansalskim.


Styl

Lawendowe dekoracje stołów weselnych. Kompozycja w szklanym kieliszku.

  
Styl prowansalskim jest inaczej nazywany "francuskie Country". To nie jest jedynie sposób urządzenia wnętrza, lecz unikalna możliwość przeniesienia się w atmosferę przytulności i bezpieczeństwa. Możliwość odczuć lekkość i bliskość przyrody, atmosferę spełnienia i harmonii.
Wybierają go ludzie  którzy zrezygnowali z powierzchniowego blichtru i marzą o tym aby przenieść romantyczną, sielską atmosferę do swoich wnętrz. Ludzie którzy kochają naturę i naturalne pejzaże, lecz nie gustują w naszych swojskich klimatach. Jest to styl inspirowany francuską wsią, z całym bagażem bezpośrednich skojarzeń. Pola lawendy, zapachy ziół, romantyczne zamki.....
Suknia
  
Suknia Panny młodej powinna mieć prosty krój, długość do ziemi lub za kolano, bez zbędnych upiększeń i drapowań. Świetnie się sprawdzą raczej suknie w odcieniach ciepłych a nie śnieżnobiałych. Biżuteria związana z tym stylem to perły i miedź. Raczej nie pasują tu błyszczące złote dodatki.
Kolory to przede wszystkim biel i fiolet, we wszystkich możliwych odcieniach. Jeśli nie zadowala cię taka paleta barw  dopełnij ją kolorami ziemi, spokojnymi szarościami , ecru,  odcieniami różu i błękitu. Zrezygnuj z mocnych, agresywnych kolorów.
Dekoracje
  
Dekoracje w stylu prowansalskim to przede wszystkim lawenda.
Lawenda oznacza zgodę małżeńską. Ponoć w domu, przy którym rośnie lawenda małżonkowie nigdy się nie kłócą. Może z tego powodu warto sięgnąć po lawendę w dniu swojego ślubu?
Z tego wynika, że powinna się znaleźć w wiązance, wianku, w dekoracji tortu czy dekoracji talerzy (razem z białą serwetką, przewiązaną lawendową wstążeczką). Jeśli marzysz o niepowtarzalnej wiązance ślubnej to zdecyduj się na połączenie lawendy z aromatycznymi ziołami. Jakimi? Wszystkimi, które znamy i lubimy w kuchni: bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek czy lubczyk. Oprócz tego, że oszałamiająco pachną, mają liście w przeróżnych odcieniach zieleni.
Zapachy
  
Pachnąca upojnie Prowansja narzuca styl upominków dla gości.
Miłym prezentem mogą być świeczki o zapachu lawendy, aromatyczne mydełka o fantazyjnych kształtach czy pyszne francuskie makaroniki, które swoim doskonałym smakiem przypomną gościom o ślubie i weselu!