Dekoracja sali weselnej 


Doświadczeni dekoratorzy wiedzą doskonale z jakich elementów składa się idealna dekoracja sali. Ilość tych elementów można mnożyć w zależności od potrzeb i budżetu.  Jednak są pewne punkty sal weselnych, które nie mogą obyć się bez dekoracji.  Dobry wystrój sali weselnej to początek udanego wesela.
Jaka dekoracja sali weselnej jest potrzebna, aby sala prezentowała się odświętnie?
1. Dekoracja stołu Pary Młodej.
  
Stół Młodej Pary jest najważniejszym elementem dekoracji sali weselnej. Na nim koncentrują się wszyscy goście, którzy podchodzą do stołu Pary Młodej by chwilkę porozmawiać i się sfotografować. Dlatego powinien być wyróżniony spośród innych stołów i przyciągać uwagę interesującą dekoracją. Należy pamiętać o tym, że dekoracja na stole nie powinna zasłaniać Państwa Młodych, lecz podkreślać ich młodość i urodę.
2.Dekoracja stołów gości.
  
Dekoracja stołów gości powinna pasować do dekoracji stołu Pary Młodego i być spójną częścią dekoracji całej sali weselnej. Powinny się w niej znaleźć te same elementy i kwiaty, co na stole PM. Trzeba odpowiednio dobrać dekoracje do rodzaju stołów. O ile na stołach okrągłych mamy dużo miejsca i możemy „poszaleć” z dekoracjami, to przy stołach prostokątnych należy ograniczyć się do dekoracji, które nie będą przeszkadzać gościom w konwersacji ( np. wysokie stojaki).
3.Dekoracja Sali za Parą Młodych – ścianka
  
Dekoracja znajdująca się za stołem Pary Młodej powinna być szczególnie przemyślana i dopracowana. W tym miejscu skupia się wzrok wszystkich gości i wszystkie niedoróbki będą natychmiast zauważone. Na szczęście istnieje wiele możliwości i personalizacji dekoracji tego miejsca. W sezonie ślubnym 2018 królowały drewniane inicjały i koła z napisami „mąż i żona”.
4.Dekoracja- bufety tematyczne.
  
Bardzo modne są obecnie różnorodne atrakcje dla gości weselnych. Są to najczęściej bufety tematyczne. Tu również należy zadbać o spójność kolorystyczną dekoracji z resztą sali i jednocześnie podkreślić temat bufetu. Należy nawiązać do tematyki bufetu lub stacji kulinarnej w zależności od tego czy mamy do czynienia z barkiem herbaciano-kawowym, czy stacją sushi.
5.Dekoracja przed salą weselną.
  
Gdy goście weselne przybywają do sali weselnej, miło jeśli wita ich choćby niewielki akcent dekoracyjny nawiązujący do dekoracji sali weselnej. Można ustawić kwiatowe dekoracje wprowadzające nas w atmosferę wesela po obu stronach wejścia, poręcze schodów można udekorować tkaniną w odpowiednim kolorze, a na stopniach  ustawić latarenki że świecami i rozsypać płatki kwiatów.